Kolejna odsłona projektu „RAZ – DWA- TRZY CZAS NA MA-LU-CHY!” w Międzychodzie

Chcielibyśmy zaprezentować sylwetki trzech specjalistów, którzy biorą udział w projekcie ” RAZ – DWA- TRZY CZAS NA MA-LU-CHY!”

Pierwszym specjalistą jest „Ciocia” Dagmara – terapeuta wczesnego  wspomagania. Swoje obserwacje prowadziła w Grupie  Jagódek, do której uczęszczają nasze najstarsze dzieci.  Została bardzo ciepło przyjęta przez nasze Starszaczki

A oto kilka słów o naszym terapeucie:
Pani Dagmara Wiśniewska w 2001 r. ukończyła studia magisterskie z Pedagogiki Specjalnej na UAM w Poznaniu. W 2013 r. otrzymała dyplom w WSNHiD w Poznaniu z tytułem terapeuty wczesnego wspomagania rozwoju. W 2017 r. ukończyła studia podyplomowe jako tyflopedagog na uczelni Collegium Da Vinci w Poznaniu. Ukończyła także kursy i szkolenia: Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa, „VB – MAPP – ocena umiejętności i planowanie terapii”, Terapia neurotaktylna, Terapia ręki I i II stopnia oraz kursy dotyczące alternatywnych i wspomagających metod komunikacji.   
Jest wieloletnim praktykiem – nauczyciel dyplomowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, koordynator wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w Ośrodku Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczym na terenie powiatu międzychodzkiego. Prowadzi także prywatny gabinet „Pracownia Wspomagania Rozwoju Dziecka”.

Kolejnym specjalistą jest „Wujek” Filip – logopeda, który w ramach projektu ” RAZ – DWA- TRZY CZAS NA MA-LU-CHY!” prowadzi badania przesiewowe w naszym żłobku. „Wujek” Filip od razu skradł serduszka naszych kochanych dzieci, co zaowocowało wspaniałym bezpośrednim kontaktem z dziećmi.

A oto kilka słów o naszym neurologopedzie:
Pan Filip Kubicki w 2018 r. ukończył studia licencjackie z Pedagogiki Specjalnej – Logopedii na UAM w Poznaniu oraz liczne kursy: „Strategiczna Metoda usprawniania Fonemów w dyslalii obwodowej”, Elementy Metody Krakowskiej tj.: „Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji”; „Terapia Neurobiologiczna”; „Symultaniczno-Sekwencyjna nauka czytania”; „Gesty artykulacyjne – metody wywoływania głosek”. W 2019 r. Neurofunkcjonalna Reorganizacja Metoda Padovan (Moduł I, II, III, Moduł praktyczny I, II). W 2020 r. otrzymał dyplom magisterski z tytułem Logopeda kliniczny również z uczelni UAM Poznań. Ponadto ukończył kurs Johansen Indywidualna Stymulacja Słuchu; „Diagnoza i terapia jąkania u dzieci”.
Aktualne pracuje jako Logopeda w Zespole Przedszkoli nr 2 w Międzychodzie, nauczyciel wspierający oraz logopeda w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzychodzie, logopeda w przedszkolu prywatnym, prywatny gabinet neurologopedyczny.

Ciocia Emilka to kolejny specjalista, który odwiedził nasz Żłobek w ramach projektu. Swoje obserwacje prowadzi pod kątem rozwoju fizycznego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu  oraz umiejętności pracy z małym dzieckiem doskonale odnajduje się w naszej żłobkowej rodzinie.

A oto kilka słów o naszym specjaliście:
Pani Emilia Matysiak – Żuchowska  ukończyła studia licencjackie z Fizjoterapii na WSEiT w Poznaniu W 2013 .r otrzymała dyplom studiów podyplomowe z Fizjoterapii w Pediatrii na WSEiT w Poznaniu. Absolwentka  Fizjoterapii na WSEiT Poznań (studia magisterskie).W 2016 r. i 2017 r ukończyła studia podyplomowe z Podstawy Metod Neurorehabilitacyjnych na WSEiT oraz Przygotowanie Pedagogiczne na WSB w Poznaniu. Obecnie studiuje Oligofrenopedagogikę, którą ukończy w czerwcu 2021r.  Certyfikowany Terapeuta PNF oraz  Trójpłaszczyznowej Terapii Stóp.
Oprócz ukończonych szkół posiada duże doświadczenie zawodowe: od 2012 r. prowadzi własny gabinet fizjoterapeutyczny, w którym w szczególności pracuje z małymi dziećmi, w tym również z noworodkami. Fizjoterapeuta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Międzychodzie oraz w Ośrodku Koordynacyjno-Rehabilitacyjno – Opiekuńczym działającym przy SOSzW, w ramach Wczesnego  Wspomagania Rozwoju Dziecka. Fizjoterapeuta w Zespole Szkół Technicznych w Międzychodzie. Od 2016 r. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami w Międzychodzie.

Menu